W internecie, mediach, na forach i ulicach, coraz głośniej jest o ekologicznych alternatywach dla konwencjonalnych kosmetyków. Wraz z promocją tego typu produktów, znacząco wzrasta na nie zapotrzebowanie. Odpowiedzią na potrzeby klientów są naturalne kosmetyki siberica produkowane w sposób ekologiczny na terenie Rosji.

Skład rosyjskich kosmetyków Siberica

Kosmetyki siberica skład mają oparty wyłącznie na składnikach naturalnych. Posiadają francuski certyfikat ECOCERT, co pozwoliło na wprowadzenie ich do obrotu jako produkty w 100% organiczne bez niebezpiecznych dla środowiska składników. Są też odpowiednie dla osób z typowymi alergiami, nietolerującymi syntetycznych domieszek i o cerze wrażliwej.

Producent zadbał o to, aby nie znalazły się w nich żadne substancje promieniotwórcze, alkohole, utwardzane oleje, barwiniki i sytetyczne ekstrakty. Zgodnie z obowiązującym prawem, nie były testowane na zwierzętach ani osobach zdrowych. Nie można zapomnieć jednak, że w składzie znajdują się składniki zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Wegetarianie i osoby stroniące od konsumpcji mięsa, powinni wziąć ten szczególny fakt pod uwagę.

Czytając skład opisany na etykiecie kosmetyków Siberica, najczęściej spotykamy tam takie substancje jak woda, gliceryna, sorbitol, ekstrakty rośline, nawllżające oleje i nadające się dla skóry wrażliwej witaminy. Grzechem byłoby nie wspomnieć o całej gamie ziół syberyjskich, którymi odznaczają się praktycznie wszystkie kosmetyki Siberica.

Kosmetyki Siberica – Opinie o produktach w internecie

Jako kosmetyki ekologiczne, Siberica cieszy się dobrą opinią swoich klientów. Klientki mówią o poprawie stanu skóry, zmniejszeniu częstotliwości występowania wysypek, pozbyciu się trądziku i wielu nieprzyjemnych dolegliwości, jakie doskwierały im w trakcie stosowania kosmetyków nieorganicznych. Są znane też z efektu odmłodzenia i polepszenia stanu skóry. Według większości opinii, najlepiej zaopatrzyć się w kremy nawilżające, odżywki i szampony do włosów – bo to właśnie głowa oraz twarz są najbardziej narażone na pęknięcia i uszkodzenia.